DS NIECHCIC

Dom Studenta “Niechcic” jest najnowocześniejszym akademikiem w kraju. Oddany do użytku w 2004 roku obiekt posiada w sumie 453 miejsca noclegowe w tym 13 pokojów gościnnych.

Na jedenastu piętrach znajdują się moduły (9 na każde piętro) dwupokojowe kuchnią i łazienką każdy. Pokoje są dwu i trzy osobowe. Wyjątkiem stanowi pierwsze piętro przystosowane w całości dla osób niepełnosprawnych, gdzie znajdują się pokoje dla dwóch osób, oraz łazienki ze specjalnie przystosowanymi sanitariatami, kabinami natryskowymi oraz umywalkami. Akademik umożliwia studentom dowolne korzystanie z Internetu, gdyż każdy pokój posiada możliwość przyłączenia do sieci.

Na 11 piętrach znajdują się dwie sale przeznaczone do nauki oraz 6 pokoi gościnnych wynajmowanych głównie wykładowcom uczelni jak również studentom zaocznym. Parter akademika to głównie pomieszczenia administracyjne, bufet oraz świetlica, gdzie odbywają się liczne spotkania organizowane przez studentów. Należy zaznaczyć, że każde piętro posiada pralnie z suszarnią oraz zsyp na śmieci. Wysokości obiektu powoduje, że z ostatniego piętra roztacza się jeden z najładniejszych widoków przedstawiających panoramę miasta Opola. Na 12 piętrze znajdują się pomieszczenia przeznaczone na obserwatorium astronomiczne z salą wykładową dla słuchaczy.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

KMICIC
MROWISKO
SPÓJNIK