Na 15 marca zaplanowano Finał XXVIII Zimowej Giełdy Piosenki, a tegoroczna odsłona poświęcona jest twórczości Leonarda Cohena.

W ramach wydarzenia ponownie będzie można usłyszeć 10 zespołów z całej Polski, które przygotują po dwa utwory (pierwszy to własna kompozycja, drugi to cover gwiazdy, której poświęcona jest ZGP). W finale na scenie Studenckiego Centrum Kultury pojawi się gwiazda wieczoru Renata Przemyk, która wykona piosenki Cohena z płyty „Boogie Streeet”. – Leonard Cohen towarzyszył mi, odkąd pamiętam, ale poprzez najbardziej znane muzyczne hymny, takie jak „Dance Me to the End of Love” – informuje Renata Przemyk.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18.00. Jednak to nie wszystko, tegoroczna edycja wzbogacona jest o drugą scenę. W godzinach od 11.00 do 16.00 w Galerii Solaris będzie można wysłuchać krótkich koncertów poszczególnych zespołów. – W ramach ZGP będziemy przeprowadzać również kwestę na zakup nowego wózka inwalidzkiego dla studentki Aleksandry Zagórskiej. Szczegóły na temat akcji znajdują się na stronie www.juvenes.uni.opole.pl/druzynaoli – zapowiadają organizatorzy.

Wstęp na Zimową Giełdę Piosenki jest darmowy, jednak biletowany. Wejściówki można odbierać na portierni Studenckiego Centrum Kultury.

>>> Wydarzenie FB <<<