Na to wydarzenie czekają nie tylko studenci opolskich uczelni, ale również mieszkańcy całego województwa. Wielkimi krokami zbliżają się Piastonalia 2018. Tydzień dobrej zabawy, znakomici artyści oraz multum wydarzeń towarzyszących. W dniach 21-27 maja Opole jeszcze bardziej będzie tętnić studenckim życiem.

Zgodnie z tradycją Studencka Wiosna Kulturalna, organizowana jest przez dwie największe uczelnie na Opolszczyźnie. W tym roku to Politechnika zainauguruje świętowanie, później “władzę nad miastem” przejmą studenci Uniwersytetu.

– Zapraszamy wszystkich do zabawy. Pewne jest jedno, że na nudę nie będziemy mogli narzekać – mówi Izabela Kaczyńska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego.

Piastonaliową zabawę rozpocznie Piknik w Turawie (Jezioro Turawskie, ul. Biwakowa 1). Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego zaplanował liczne atrakcje sportowe. Oczywiście nie zabraknie ogniska i muzyki. Dodatkowo dla wszystkich uczestników przewidziano darmowe pole namiotowe. Jedyne co muszą zabrać ze sobą to namiot i dobrą energię. Wydarzenie zaplanowano w dniach 19-20 maja, początek oficjalnej zabawy to godzina 18.00.

Jak co roku nie zabraknie również Dnia Sportu (22.05) organizowanego przy współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym działającym przy Uniwersytecie Opolskim czy akcji krwiodawczej – Krwionalia (22.05).

Tym udowadniamy, że Piastonalia to nie tylko koncerty. To również świetny moment na integrację sportową, wspólny wyjazd czy też wydarzenie w trakcie, którego możemy komuś pomóc i podzielić się tym co mamy najcenniejsze, czyli swoją krwią – zauważa Dawid Machecki, Członek Zarządu Samorządu Studenckiego ds. promocji i informacji.

Od lat ogromnym zainteresowaniem cieszy się również Wielkie Śniadanie. Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego przygotowuje dla studentów smaczny poczęstunek. – To dobry moment na regeneracje i nabranie sił na kolejne atrakcje – podkreśla Izabela Kaczyńska. Wydarzenie zaplanowano na 23 maja, start godzina 10.00. Tego samego dnia odbędzie się również Żakinada. Studenci wyruszą w barwnym korowodzie spod I Kampusu Politechniki Opolskiej, przyjdą na kampus UO i wspólni udadzą się w stronę Rynku. Tam odbiorą od prezydenta klucz do miasta – symbol władzy nad Opolem. Dodatkowo na 23 kwietnia przewidziano grę, która odbędzie się w Studenckim Centrum Kultury pod ciekawą nazwą „Kampus Zagadek”. To zabawa typu escape room, czyli logiczne myślenie okraszone nutką tajemniczości. Odbędzie się ona o godzinie 15.00, liczba miejsc ograniczona.

Od 24 maja na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego rozpoczną się koncerty. Tak prezentuje się pełny line-up:

24.05 Czwartek Gruba Biba
19:00 – 20:00 – Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów
20:00 – 21:15 – Eastwest Rockers
21:25 – 22:45 – Jarecki & BIG BAND UO
23:00 – 00:30 – Grubson

25.05 Piątek Piasty na Hip-Hopie
19:00 – 20:00 – FMxĐ
20:00 – 21:00 – TEDE
21:00 – 22:00 – Sobota
22:00 – 23:00 – donGURALesko
23:00 – 00:00 – KęKę

26.05 Sobota After Party z muzyką klubową
Start: godzina 19.00. Zagrają: Rossi, Triks, Dee Push, Kools, Aqua Funk oraz Mikro. Dodatkowo tego dnia odbędzie się „Piana Party”, czyli szalona zabawa, w której rządzić oczywiście będzie… piana. Zaplanowano ją w okolicach godziny 15.00.

27.05 Niedziela Muzyczne Bicie Rekordu
Start: godzina 15.00. W tym roku studenci Uniwersytetu Opolskiego przygotowują wyjątkowe wydarzenie. Podczas Piastonaliów chcą stworzyć największy juwenaliowy zespół w Polsce, który w tym samym momencie wykona piosenkę zespołu Hey – Teksański.

W ramach wydarzenia będą również przeprowadzane zbiórki w ramach akcji pn. #DrużynaOli (http://juvenes.uni.opole.pl/druzynaoli/). Wszelkie szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na FB @samorzaduo oraz @piastonaliaopole.