Coolturalia

Uniwersytetu Opolskiego 2021

 

Coolturalia Uniwersytetu Opolskiego to inicjatywa Samorządu Studenckiego mająca na celu promocję kultury w przystępnej dla studentek i studentów formie. Przez tydzień odbywają się wydarzenia kulturalne, szkolenia i warsztaty w niezwykle różnorodnej tematyce. Wszystkie wydarzenia organizowane dla studentów Uniwersytetu Opolskiego są darmowe (lub objęte minimalną opłatą), a samo wydarzenie stanowi świetną okazję do poszerzenia swoich kulturalnych horyzontów, nabycia nowych umiejętności oraz poznania ludzi pełnych pasji.

Coolturalia Uniwersytetu Opolskiego w 2021 roku dzięki szerszej formule wyszły poza mury naszego uniwersyteckiego kampusu, co stało się możliwe dzięki podjęciu szeregu partnerskich współprac z nowymi partnerami m.in.: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Galeria Sztuki Współczesnej czy Kino Meduza. Partnerstwa te spowodowały, iż wydarzenia odbywały się zarówno w Studenckim Centrum Kultury jak i w przestrzeniach instytucji partnerskich na terenie całego miasta. W ramach całego wydarzenia odbyło się:

  • 15 certyfikowanych szkoleń i warsztatów o różnorodnej tematyce.
  • Grand Prix Uniwersytetu Opolskiego na Torze Kartingowym K1 w Opolu.
  • Wernisaż studencki w Galerii Sztuki Współczesnej.
  • Spektakl pt. “Badania ściśle tajne” w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
  • 8 darmowych seansów filmowych w Kinie Meduza.

Z oferty Coolturaliów Uniwersytetu Opolskiego 2021 skorzystało około 400 studentek i studentów Uniwersytetu Opolskiego, którzy o całym wydarzeniu mówią tak:

Coolturalia to wydarzenie, które definitywnie było potrzebne studentom nie tylko w tej trudnej, pandemicznej sytuacji, ale przede wszystkim z racji silnego zapotrzebowania na racjonalizację podejścia, że kultura nie powinna być niczym nieznanym. Cykle przygotowanych szkoleń sprawiły, że każdy student, niezależnie od wieku czy kierunku, mógł znaleźć interesujący go element i uczestniczyć w nim, przy okazji udowadniając, że pojęcie kultury może być rozumiane wielokryterialnie.

Katarzyna Klimczyk

Wspaniałe to były Coolturalia, nie zapomnę ich nigdy. Najlepiej bawiłem się na grand prix UO, życzę nam, studentom kolejnej edycji w przyszłym roku.

Michał Dolipski

 

 

Patroni i partnerzy

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu
Kino Meduza
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Materiały

Plakat 2021