Dnia 28 listopada 2023 roku miała miejsce Akademia Samorządności Studenckiej UO. Głównym celem tego wydarzenia było podsumowanie dotychczasowej działalności Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego, a także poszerzenie wiedzy Studentów i Studentek zaangażowanych w codzienną działalność samorządową.

Akademię rozpoczęliśmy od wystąpienia byłego samorządowca, obecnie Dyrektora Biura Marketingu i Public Relations UO, a także Prezesa Klubu Siatkówki UNI Opole, Macieja Kochańskiego. Jego prelekcja nie tylko dostarczyła motywacji, lecz również otworzyła drzwi do dalszego rozwoju i zaangażowania w życie społeczności akademickiej.

Po inspirującej prelekcji uczestnicy zostali podzieleni na grupy, aby uczestniczyć w różnorodnych warsztatach prowadzonych przez: Iwonę Turkowską, Matyldę Chudzik, Stefani Koprek, Mateusza Walidudę i Adama Kitę. Każda grupa miała możliwość skoncentrowania się na konkretnych obszarach związanych z samorządnością, co umożliwiło zdobycie nowej wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności. Tematyka warsztatów obejmowała szereg zagadnień związanych z codzienną działalnością w Samorządzie Studenckim UO,  takich jak skuteczna komunikacja w mediach społecznościowych, prace graficzne, które rozwijały kreatywność i umiejętności manualne, a także pisanie projektów.

Akademia Samorządności Studenckiej UO uroczyście zakończyła się galą, podczas której wyróżniono osoby, które wnoszą nie tylko ogrom zmian i swoją codzienną pracę w studencką rzeczywistość, ale również mnóstwo serca i zaangażowania. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko wzbogaciło uczestników w nową wiedzę i umiejętności, lecz także zainspirowało ich do podejmowania dalszych działań na rzecz wspólnoty akademickiej.

Serdecznie dziękujemy restauracji Pół na Pół za przepyszny obiad oraz Atelier za catering podczas warsztatów oraz gali.

Projekt został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.