Drodzy Studenci,

dziś została opublikowana aktualizacja zarządzenia w sprawie: zmiany i ogłoszenia tekstu jednolitego zarządzenia nr 2/2022 Rektora Uniwersytetu Opolskiego z dnia 24 stycznia 2022 r. w sprawie wprowadzenia organizacji kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w Uniwersytecie Opolskim Jego Magnificencji Rektora UO prof. dra hab. Marka Masnyka dotycząca organizacji sesji egzaminacyjnej w semestrze zimowym.

🔵 W związku z tym przedstawiamy Wam jak dokładnie wygląda sytuacja w kwestii trybu prowadzenia zajęć, zaliczeń przed sesją oraz egzaminów podczas sesji egzaminacyjnej:

1. Zajęcia prowadzone są w trybie zdalnym do dnia 2 lutego 2022 roku. W sytuacjach nadzwyczajnych istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć w trybie stacjonarnym na wniosek prowadzącego za zgodą Dziekana danego wydziału.

⚠ Rozwiązania dotyczące nauczania zdalnego nie dotyczą studentów odbywających obowiązkowe zajęcia lub praktyki w placówkach medycznych
2. Zaliczenia prowadzone do dnia 2 lutego 2022 roku odbywają się w formie zdalnej. Tak samo jak w przypadku zajęć w sytuacjach nadzwyczajnych istniej możliwość zmiany trybu zaliczenia na wniosek prowadzącego za zgodą Dziekana danego wydziału.

3. Sesja egzaminacyjna odbywa się trybie stacjonarnym. W związku z rosnącą liczbą zakażeń wprowadzona została możliwość zmiany trybu egzaminu na wniosek prowadzącego za zgodą Dziekana danego wydziału.

⚠ Egzaminy w formie zdalnej mogą odbywać się jedynie za pomocą platformy MS Teams w formie ustnej. 🗣️

⚠ Zaznaczamy iż wszystkie egzaminy, nawet te, które zostały zapowiedziane wcześniej w formie pisemnej, mogą być zrealizowane zdalnie, w tym przypadku wykładowca jest zobowiązany do zmiany formy egzaminu na ustną.

☝️ Powyższe rozwiązania umożliwiają podjęcie indywidualnych decyzji w kwestii poszczególnych egzaminów w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Was, Studentów, Nauczycieli akademickich oraz Pracowników administracyjnych UO.

👉 Zgodnie z dobrą praktyką akademicką rekomendujemy podjęcie merytorycznej rozmowy z prowadzącymi w celu wypracowania najlepszych rozwiązań.

✅ Jako Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego jesteśmy gotowi do udzielenia wszelkiej pomocy Wam, Studentom. W razie wystąpienia wątpliwości, problemów lub trudności – zachęcamy do kontaktu z nami poprzez wiadomość mailową:

👉 samorzad@uni.opole.pl 📧

✅ Zachęcamy również do kontaktu z przedstawicielami Studenckich Rad Wydziałów, które również mogą pomóc Wam w wypracowywaniu najlepszych możliwych rozwiązań.

#JesteśmyZWami